16 september
Vandaag besloten we een tocht te maken door de oostelijke
zijde van de Alpucharras waar een ander soort natuur is als
de kanten waar we eerder waren, minder bomen en meer lage
struiken. Jaren geleden, nog voor de autoweg er was, reden
we richting Granada over een weg waarlangs een
indrukwekkende steile rotswand was en die weg wilden we nog
wel eens rijden om in het gebied te komen waar we heen
wilden. Zodoende kwamen we ook weer langs het stuwmeer van
Rules, het 'Presa de Rules'. Het is 171 meter diep en de dam
is 500 meter breed, het stuwmeer heeft een totale
oppervlakte van 345 Ha.
Ton zag hem als eerste, een steenbok, hij wilde over een muurtje wegspringen en zag toen dat dit geen haalbare kaart was want het ging enorm naar de diepte in. daarom kwam hij (zij) terug op de weg om even verder een stukje omhoog te gaan. In zo'n gevallen ben ik razendsnel, pakte de camera die altijd grijpklaar naast me ligt en terwijl Ton het raampje opende maakte ik al de eerste foto, de steenbok liep langzaam omhoog en ik maakte weer een foto.
Toen hij bleef staan had ik de tijd om 12 keer in te zoomen
en op het moment dat ik wilde afdrukken draaide hij (zij) de
kop naar ons toe. Een foto waarbij je de haartjes kunt
tellen,in ieder geval op de niet gecomprimeerde foto,
geweldig....
We hebben steeds geprobeerd om de oude oorspronkelijke wegen te nemen al was dat soms moeilijk omdat men simpelweg de bewegwijzering had weggehaald. Hierdoor werden we geconfronteerd met enorme aardverschuivingen die tijdens ernstig noodweer ontstaan moeten zijn. vaak was van de toch al smalle weg maar net een autobrede doorgang over. Men had met bulldozers voorzichtig de stenen en rotsblokken opzij geschoven zonder het risico dat er nog meer naar onderen zou komen. we kregen, zo hoog in de bergen, geen enkele mogelijkheid om de auto even stil te zetten vanwege de smalte en het toch wel aanwezige lokale verkeer. Later op een brede weg kon ik de auto ergens parkeren en teruglopen om een foto te maken. let op het grote rotsblok linksboven in de foto, dat men gegarandeerd daar niet durft te laten liggen. We krijgen, en dat vinden we echt leuk, heel veel mailtjes met verschillende vragen, maar over het eten onderweg en de kosten daarvan denkt men over het algemeen "dan zal het er ook wel naar zijn". We moeten jullie teleurstellen want we smikkelen wat af als we zo in de siësta ergens stoppen. Natuurlijk kijken we of er genoeg auto's staan want dat is meestal ook een goede maatstaf. Zo ook vandaag, rond drie uur stopten we in Cherin, 'n dorpje van enkele huizen maar met een restaurant. Toen we binnen kwamen waren er nog enkele tafeltjes vrij, of moesten nog leeggeruimd worden. We zagen op de tafels waar we langsliepen de lekkerste dingen op de borden liggen en dat gaf goede moed. De dame die bediende kwam naar ons toe en op onze vraag of er een kaart was kregen we als antwoord, ik zal u vertellen welke mogelijkheden u heeft. We begrepen niet alles maar we zijn er wel uitgekomen. En om te laten zien wat we gegeten hebben zal ik de foto's ervan laten zien. (bij uitzondering want die maken we eigenlijk alleen voor onszelf)
Bij de bestelling vertelde de mevrouw al dat al het eten van
het huis was, dus zelfgemaakt.
We hadden ondertussen een behoorlijk stuk gereden op een hoogte van ongeveer 850 meter toen we weer omlaag gingen richting Adra, aan zee. En vandaar was het weer richting huis zo'n kleine 125 km. waarvan ongeveer de helft autoweg. We vonden de natuur niet zo mooi als we tot nog toe gezien hadden maar de steenbok en het lekkere eten deden dit snel vergeten. En terwijl we dit schrijven (22.00 uur) is het hier ook gaan regenen en niet zo'n beetje.
|